sobota, 5 listopada 2011

Herbata Czarna Orientalna Noc od Szlachetny Smak

Witajcie. W moim domu unosi się piękny różano -jabłkowy zapach. A to za sprawą Czarnej herbaty o pięknej nazwie Orientalna Noc. Z czym Wam się to kojarzy? Bo w mojej wyobraźni, po usłyszeniu owych słów, tworzy się obraz, ciepłej nocy w blasku księżyca. Siedząc w bujanym fotelu z kubkiem gorącej herbaty i w tle lecąca relaksująca muzyka. Piękny widok. Dobra, koniec marzeń, choć z tą herbatą to trudno. Jak dotąd to najlepsza herbata, którą dostałam od Szlachetny Smak. Wszystkie były pyszne, ale ta.. istny cud! Brak realnych słów, aby ją opisać. Żeby moc ją określić, musiałabym użyć metafor, a sami wiecie, że każdy inaczej je odbiera, także postaram się przedstawić ją w sposób zrozumiały, a zarazem tak, żebyście odczuli jej smak oraz zapragnęli jej spróbować.

Herbata Czarna Orientalna Noc to mieszanka naturalnych herbat cejlońskich BOP1. A co to takiego? Są to herbaty łamane z długich spiczastych liści zbieranych w chwili, gdy pączek otwiera się wypuszczając liść, przeważnie bez tipsów. A cyfra '1' oznacza najwyższą jakość.

Czy Was też ciekawi ten filetowy kwiat? Mnie również, ale szczerze Wam powiem, do tej pory nie mam pojęcia co to jest. Wygląda jak kwiat fiołka, albo bratka... Nie wiem, przyznaję się bez bicia, nie wiem. Być może to ususzony pączek czarnej porzeczki. Z bliska wygląda to tak:
Mam nadzieję, że widzicie to w ten sam sposób co ja. 


Warto zwrócić uwagę na piękny różany zapach herbaty. Nie tylko ona znajduje się w tej 'ambrozji'. Ważnymi składnikami są również: jabłko - razem z różą jest najbardziej wyczuwalne, czarna porzeczka, jaśmin i pomarańcza. Jaśmin kojarzy mi się z białą herbatą, dlatego w pierwszym momencie właśnie tak o niej pomyślałam. Najmniej, moim zdaniem, czuć tutaj pomarańczę. Może dlatego, że przeważa tutaj róża i jabłko.

Herbata ma kolor ciemno miedziany. Całkiem inny niż dwie poprzednie herbaty. Kolor ciemniejszy.

"kolejna herbata?! już biegnę!"No i hołd dla herbaty! 

Tak jak już mówiłam, ta herbata najbardziej przypadła mi do gustu, może ze względu na jej zawartość ;-). Na prawdę genialna! Polecam gorąco.

Mam nadzieję, że ta recenzja, jak inne, podoba Wam się tak samo, albo i jeszcze bardziej. Z tego co zauważyłam, najbardziej popularne posty, to te o herbatach i kawach. Dziękuję Wam za Wasz czas, pozdrawiam i do następnego razu ;-) __________________________________________________

1 komentarz:

  1. Może nie na temat, ale nie mogę się oprzeć - cudowny kot! :D

    P.S. Zostałaś otagowana u mnie na blogu :) http://smoothmakeup.blogspot.com/2011/11/tag-tell-me-about-yourself-award.html

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz, jest mi bardzo miło :) Na pewno się odwdzięczę. Zapraszam częściej. Trzymaj się :)